Historie


Historie webu se dá zařadit už do roku 2005, kdy začala myšlenka ohledně bakalářské práce Marka Fialy. Nakonec se v roce 2006 začíná psát program na úpravu údajů formátu .mp3, tedy jejího názvu, interpreta, alba z kterého pochází atp.. Následně ho napadlo, že by se program dal využít k tvorbě karaoke a to si rozhodně nechtěl nechat pro sebe, a tak koncem roku 2005 vzniká server Karaoketexty.cz v podobě, kterou lze vidět na obrázku vlevo. 


Název stránky dneska může být zavádějící, protože se rozvíjí po mnoha směrech, nejzásadněji asi co se týče překladů do češtiny a slovenštiny. Změnila se i značně podoba tvorby karaoke, která se z programu, který si uživatel musel stáhnout do svého zařízení, změnila ve webový skript. 

Postupem času vznikla možnost prohlížet si vlastní historii navštívených textů, z oblíbených textů se staly playlisty, přišla možnost mít zvuk při přijetí nové soukromé zprávy...

Největší další zlom pro web přišel v roce 2017, kdy ho odkoupila firma Tiscali vlastnící již několik webů orientující se na informace o umělcích. Nastává tak velká úprava vzhledu a celková modernizace webu a jeho ochrana. Nechybí ani rozšíření biografií nebo vylepšení komunikačních vláken jako Kecárna (veřejná diskuze) nebo přímo soukromé zprávy.